Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

„Od nasiona do rośliny”

Grupa IV - MYSZKI z Przedszkola przy ulicy Reja,  rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody – pomagały i same siały wczesne warzywa i zioła takie jak rzodkiewka, ogórek, tymianek , bazylia, bób.

Poszerzyły wiadomości  na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Podczas pracy dzieci były skoncentrowane, jednocześnie świetnie się bawiły. Teraz będą mogły pielęgnować swoje roślinki i obserwować ich rozwój. Czekamy na efekty naszej pracy. Uprawa roślin ma na celu poznanie budowy i rozwoju roślin oraz rozbudzenie ciekawości przyrodniczej. Pielęgnacja roślin uczy dzieci cierpliwości, sumienności, systematyczności i dokładności. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji.