(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Przedszkolaki z Reja na wycieczce w „ Wiosce indiańskiej” w Borzychach.

Dziecięce zabawy w Indian wspomina z utęsknieniem wielu z nas. Dzisiaj maluchy mają szansę, by poszaleć w prawdziwej wiosce indiańskiej, i nie muszą wcale wyjeżdżać aż na Dziki Zachód. Wioska Hantajo położona jest niedaleko Warszawy.

21 czerwca nasze najstarsze przedszkolaki z grupy „ Myszki” i „ Misie” miały okazję przeżyć prawdziwą przygodę indiańską w Borzychach koło Węgrowa. Główną część wystawy stanowi obozowisko Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej (Siuksowie, Arapaho, Czejenowie, Paunisi, Apacze)

 Dzieci miały okazję wejść do namiotów tipi, zobaczyć wiernie odwzorowaną kuchnię, cmentarz, saunę, warsztaty pracy, stroje, broń i inne przedmioty związane z kultura rdzennej ludności Ameryki Północnej.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.

Magdalena Oleksiej