Dzień Przedszkolaka na Reja

„ W całej Polsce dzień dziś taki, że świętują Przedszkolaki”.

Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Również w Przedszkolu Miejskim w Radzyniu Podlaskim ten dzień wpisał się w kalendarz uroczystości.

Dzisiaj dzieci przyszły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem ubrane na kolorowo. W każdej grupie dominował inny kolor ubrań.Wszystkie dzieci powitała Pani Kierownik Grażyna Korneszczuk, która złożyła naszym milusińskim życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka.Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki znanej wszystkim przedszkolakom „Jestem sobie przedszkolaczek”. Przedstawiciele każdej grupy złożyli uroczystą „Przysięgę Przedszkolaka” oraz otrzymali znaczek z napisem „Jestem Przedszkolakiem”. Każda grupa wiekowa zaprezentowała piosenkę o tematyce przedszkolnej. Korzystając z okazji, że pogoda była słoneczna wyszliśmy na wspólny spacer ulicami osiedla.

Po powrocie udaliśmy się na plac zabaw gdzie w rytm muzyki wszystkie dzieci i ich wychowawczynie ruszyły do tańca przy „Kaczuszkach” i innych znany piosenkach z repertuaru dziecięcego.

Miłą niespodzianką była wizyta Pani Pani Dyrektor Anny Fijałek i w-ce dyrektor Pani Jadwigi Napłoszek, które w imieniu Pana Burmistrza oraz własnym złożyły wszystkim naszym przedszkolakom życzenia z okazji ich święta. Przekazały także słodki upominek od Pana Burmistrza, za który serdecznie dziękujemy.

Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

Chcielibyśmy złożyć wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom najserdeczniejsze życzenia

– samych sukcesów w nauce jak i radości i uśmiechu każdego dnia.

Życzą : Kierownik i Pracownicy Przedszkola Miejskiego Filii Nr. 2 w Radzyniu Podlaskim