Tydzień dinozaurów

W przedszkolu na Reja wychowawczyni grupy IV Jolanta Ponikowska zorganizowała tydzień poświęcony dinozaurom.

Dinozaury to największe znane nam zwierzęta, które zamieszkiwały Ziemię kilka milionów lat temu. O ich istnieniu świadczą odnalezione kości oraz ślady odciśnięte w skałach i w ziemi. W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, coś, co przyciąga i interesuje dzieci. W tym tygodniu nasze przedszkolaki przeniosły się w czasy prehistoryczne, kiedy to na Ziemi królowały dinozaury. Wychowawczyni grupy zadbała o to, aby mali odkrywcy mogli poznać życie tych fascynujących gadów, dlatego przygotowała wiele ciekawych zajęć i zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie podczas prezentowania im wiadomości o dinozaurach. Były również okazją do pochwalenia się swoimi zbiorami dinozaurów, które dzieci przez cały tydzień przynosiły do przedszkola i które można było podziwiać w kąciku prehistorycznym.