Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Koci Dzień

Pewnie nie wszyscy o tym wiedzą , że 17 lutego swoje święto mają koty.

O tym nietypowym dniu nie zapomniały przedszkolaki z Reja z grupy V-tej. Wszystkie dzieci przyniosły tego dnia pluszowe kociaki a także zdjęcia swoich prawdziwych puszystych domowników. Każdy miał okazję przedstawić grupie swojego przyjaciela i opowiedzieć o nim kilka słów. Świętowanie rozpoczęło się od grupowych zabaw przy piosence o pewnym "Kotku Kłopotku". Następnie przedszkolaki próbowały same wcielić się w role kotów poprzez naśladowanie wydawanych przez nie odgłosów czy  sposobu poruszania się. Tego dnia dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące tych zwierząt, dowiedziały się również jak dbać o kota by był naszym przyjacielem. W czasie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną "Sprytny kotek", która została wykorzystana w konkursie na najszybsze złapanie myszki. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał Dyplom Przyjaciela Kotów.