(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Witaj wiosno!!!

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu, obfitował w wiele atrakcji.

Dzisiaj ulicami miasta maszerował radosny, pełen wiosennych barw korowód "Jedyneczki". Dzieci udały się wraz z Panią Dyrektor Anną Niewęgłowską nad Bulwar nad Białką w celu przywitania wiosny. Ponadto przedszkole miało ogromną przyjemność uczestniczyć w inauguracji wystawy fotografii Wiesławy Bajko pt: "Ptaki Ziemi Radzyńskiej". Otwarciu galerii zdjęć towarzyszyły obrzędy związane z witaniem wiosny i pożegnaniem zimy. Było wiele śpiewu i radości. Najstarsze grupy recytowały wiersze. Wspólnie z organizatorami wydarzenia Radzyńskim Ośrodkiem Kultury podtrzymaliśmy tradycję topienie "Marzanny" w celu pożegnania zimy. Wystawa fotografii w ramach "Galerii na płocie" Radzyńskiego Domu Kultury dostarczyła naszym wychowankom wielu wrażeń artystycznych i zachęciła do zainteresowania się tematem ornitologii. Zdjęcia wzbudzały szczere zainteresowanie dzieci. Po wystawie wróciliśmy do przedszkola pełni radości z przyjścia długo oczekiwanej wiosny.