Tradycje wielkanocne w "Jedyneczce"

Nasze przedszkole podtrzymuje tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzisiaj zostały zaprezentowane dzieciom sposoby wicia palm i zdobienia pisanek metodą drapaną.
W pielęgnowaniu tych pięknych wielkanocnych zwyczajów niezawodna okazała się jak zwykle Pani Lidzia, która jest nauczycielem emerytowanym naszego przedszkola i Pani Agnieszka Kondraszuk, która reprezentuje Koło Gospodyń Wiejskich z Turowa.
Panie ubrane w regionalne stroje ludowe wspólnie z dziećmi wykonały palmy i zademonstrowały dawne metody zdobienia pisanek.
Dzieci uprzyjemniały czas śpiewaniem piosenek o tematyce wiosennej. Było wiele radości i śmiechu. Dzięki stworzonej przez wszystkich atmosferze poczuliśmy uroki wiosny i Świąt Wielkanocnych.
Dziękujemy Pani Lidii Mazurek i Agnieszce Kondraszuk za poświęcony nam czas i przyczynianie się do poszerzania doświadczeń naszych wychowanków.