(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"Kubusie" w drukarni

Realizując tematykę Tajemnice książek, dzieci z grupy Kubusie postanowiły wybrać się do drukarni, aby zobaczyć jeden z etapów powstawania książek.
W drukarni przywitali nas bardzo mili pracownicy, którzy oprowadzili nasze dzieci po wszystkich pomieszczeniach. Dzieci po raz pierwszy mogły zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne. Z zaciekawieniem słuchały opowiadania jaką musi pokonać biała, pusta kartka, aby zmienić się w kolorową książkę. Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały proces drukowania tekstu, zszywania papieru, przycinania książek, projektowania okładki oraz wycinania liter specjalną maszyną o nazwie ploter. A to wszystko na przykładzie specjalnie przygotowanych książeczkach dla naszych przedszkolaków z logo naszego przedszkola. Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały i wręczyły własnoręcznie przygotowaną laurkę. Wszyscy uczestnicy wrócili do przedszkola z nowym bagażem doświadczeń oraz pięknymi upominkami.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Drukarni APOL w Radzyniu za wspaniałą lekcję.