(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"Motylki" podczas zabaw badawczych w ogródku przedszkolnym.

Korzystając z pięknej pogody "Motylki" w ostatnim czasie eksperymentowały i doświadczały w ogródku "Jedyneczki".
Dzieci zamieniły się w małych badaczy i pod mikroskopem miały okazję obserwować rożne materiały przyrodnicze. Przynosiły do obserwacji listki, kwiatki ,kamyki a nawet owady. Za pomocą lupy z wielkim zaciekawieniem obserwowały rosnące kwiaty i trawę. Ekscytowały się znalezionymi biedronkami, ślimakami itp. Lornetka pomogła w obserwacji ptaków, które uwiły gniazda na koronach drzew w naszym ogródku. Utworzyliśmy stół wodny, gdzie dzieci miały możliwość doświadczania właściwości wody i ciężaru wrzucanego do niej materiału przyrodniczego.
Największa atrakcją było jednak chodzenie gołymi stopami po trawie. Okazała się to najlepsza ścieżka sensoryczna dla naszych wychowanków, która dostarczyła im mnóstwo radości.
Na koniec nie zapomnieliśmy podlać naszego ogródka gorliwie pielęgnowanego przez wszystkich przedszkolaków.
Składamy serdeczne podziękowanie tacie Natalki Piotr Daszczuk - za wypożyczenie nam mikroskopu do naszych badań.