(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"Kotki" zwiedzają pocztę.

W miesiącu październiku Poczta Polska obchodzi swoje święto.

Dzieci z grupy Kotki wraz ze swoimi paniami wybrały się do Urzędu Pocztowego w Radzyniu Podlaskim, aby zgłębić wiedzę na temat tej instytucji. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie. Samodzielnie kupiły znaczek i wysłały list. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Zobaczyły jak sortowane są listy oraz jak przyjmowane i wysyłane są paczki. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.
W podziękowaniu za przekazaną wiedzę i spotkanie w miłej atmosferze przedszkolaki wręczyły urzędnikowi Poczty Polskiej własnoręcznie wykonaną laurkę. Każde dziecko na pamiątkę ciekawej wycieczki otrzymało znaczek pocztowy.