Światowy Dzień Książki.

Drodzy Rodzice, dzisiaj jest Światowy Dzień Książki , dlatego też chcemy przypomnieć jak wiele w życiu dziecka może zmienić czytanie książek.

Czytanie wzbogaca słownictwo,uczy poprawnej gramatyki, doskonali mowę, wychowuje człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego, mądrego, odróżniającego dobro od zła, wrażliwego moralnie, buduje więź z rodzicem.
Zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek jest witaminą dla psychiki i umysłu, chroniąc w przyszłości przed uzależnieniem od mediów.
W tym trudnym okresie , kiedy to właśnie Wy spędzacie ze swoimi dziećmi mnóstwo czasu, znajdźcie te 20 minut dziennie na przeczytanie bajki, baśni, wiersza czy opowiadania.
Zachęcamy do publikowania w komentarzach zdjęcia Waszego dziecka z jego ulubioną książeczką w celu promowania czytelnictwa.