Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Europejski Tydzień Kodowania w "Jedyneczce".

W dniach 10 - 25 października odbywał się Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku Polska objęła prowadzenie i zajęła pierwsze miejsce, czyli zgłosiła najwięcej wydarzeń w przeliczeniu na mieszkańca. Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło patronat nad tym wydarzeniem.
Nasze przedszkole brało udział w tym wydarzeniu. Pani Luiza Konarska zgłosiła i zrealizowała 14 wydarzeń w ramach Code Week. 10 z nich rozpoczęło się już wcześniej, bo 28 września w ramach wyzwania Cała Polska Programuje z programu Uczymy Dzieci Programować.
W tym roku jesteśmy w Radzyniu jedyną placówką biorącą udział w tym wydarzeniu. Zgłoszone wydarzenia były realizowane w grupie "Motylki". Zajęcia miały na celu rozwijanie myślenia algorytmicznego, kreatywności, umiejętności pracy w zespole, stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Rozwija pomysły i wprowadza innowacje na przyszłość. Realizowane zajęcia były różnorodne i dawały dzieciom dużo radości oraz możliwość wszechstronnego rozwoju. Część zajęć odbywała się na macie do kodowania, inne np. "Muzyczny kod" dzieci wykonywały grając na plastikowych kubkach. Układały zakodowaną grę planszową. Konstruowały z różnego rodzaju materiału, zarówno z klocków, jak i pudełek kartonowych. Uczyły się bezpieczeństwa w sieci, a nawet debugowały, czyli naprawiały błędy w programowaniu. Tworzyły symetryczne wzory oraz obrazki z kolorowych kubeczków i kartoników. Brawo 🦋Motylki🦋