Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Wycieczka do Przedszkolnej Izby Regionalnej.

Głównym zadaniem naszego przedszkola jest budzenie w dzieciach miłości do wielkiej i małej Ojczyzny.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju, dlatego już od tygodnia przygotowujemy się na nadejście tego święta. Szykujemy flagi, biało-czerwone kotyliony i uczymy się hymnu. Rozmawiamy z dziećmi o domu rodzinnym, bliskiej i dalszej rodzinie oraz o tych, których już z nami nie ma. Zachęcamy do poznawania historii i czasów w jakich żyli nasi dziadkowie.
W dniu 06.11.2020 roku najstarsze dzieci z grup ,,Kotki’’, ,,Motylki’’ i ,,Słoneczka’’ wybrały się do magicznego miejsca, które mieści się na strychu naszej ,,JEDYNECZKI”. Jest to przepiękna Izba Regionalna- dar dawnych pracowników przedszkola i ludzi dobrej woli. Znajdują się tam eksponaty oraz różne rękodzieła nawet sprzed wielu setek lat.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak kiedyś wyglądał dom, w jaki sposób przyrządzane były posiłki, poznały narzędzia pracy tj.: maselnica, maglownica, balia, niecka, kołowrotek, garnki gliniane, sierp, mosiężne naczynia i wiele innych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dawne stroje, kącik uczniowski, łóżko z siennikiem, kolebusia dla maluszka oraz łyżwy przykręcane na śrubki. Ta wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości i na zawsze pozostanie w ich pamięci. A my nauczyciele jesteśmy dumni, że mamy taką perełkę w naszym przedszkolu, dzięki której możemy naszych wychowanków przenieść choć na chwilę w czasy naszych przodków.