Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzisiaj „Jedyneczka” obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Nasze przedszkole zgłosiło chęć swojego uczestnictwa w tym wartościowym przedsięwzięciu.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Dzisiaj wszystkie grupy oglądały filmy edukacyjne odnośnie bezpiecznego internetu, kodowały, grały w gry edukacyjne, układały historyjki obrazkowe, słuchały bajek.
Jesteśmy przekonani , ze dzisiejsze zajęcia nauczyły dzieci jakie są zagrożenia płynące z internetu i jak świadomie i rozsądnie można z niego korzystać.