Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/pradzyn/public_html/images/2021/palmy.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2021/palmy

Rozstrzygnięcie konkursu: "Palma wielkanocna"

W tradycji ludowej poświęcone palmy miały szczególne znaczenie.

Nawiązują one do tradycji i religii. Dawniej wierzono, że jeśli domownicy mają poświęconą palmę nic złego im się nie stanie. Warto pamiętać o tym, że poświęconą palmę powinno się spalić, a nigdy wyrzucać. Palma jest symbolem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Tradycja święcenia palm sięga w Polsce XI wieku, choć sam zwyczaj ich przygotowania jest znacznie starszy. Współczesna palma wielkanocna jest postrzegana przede wszystkim jako element dekoracyjny.
Przez cały miesiąc marzec do dnia dzisiejszego w naszym przedszkolu trwał konkurs pod tytułem: "Palma Wielkanocna". Konkurs przygotowały panie Marta Skowron i Joanna Lewartowska. Dzieci wraz z domownikami wykonały piękne palmy, które potem przyniosły do przedszkola. Konkurs cieszył się ogromna popularnością. Wzięło w nim udział 50 dzieci. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wszystkich prac. Są one przepiękne, i nie byłyśmy w stanie wybrać tej jednej najpiękniejszej, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej 🙂. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone jednakowymi nagrodami 🙂. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc dzieciom w konkursie.

 

{gallery}2021/palmy{/gallery}