UCZYMY SIĘ EKONOMII

Dzieci z grupy KOTKI już drugi rok realizują innowację ,,Ekonomia dla najmłodszych’’.

Podczas zajęć uczą się czym są pieniądze i skąd się biorą, poznały ich historię. Zapoznały się z pojęciami: bank, karta płatnicza, banknoty, monety, kredyt, pożyczka, cena, kasa. Poznały świat reklamy i uczestniczyły w zajęciach preorientacji zawodowej. Planowały i uczyły się samodzielnie robić zakupy dysponując prawdziwymi pieniędzmi. Obecnie szukają odpowiedzi na pytanie jak dobrze gospodarować domowym budżetem i jak oszczędzać na swoje marzenia. Aby lepiej zgłębić temat zaprosiły na wirtualne spotkanie księgową -Panią Annę Oworuszko, która opowiedziała o swoim zawodzie oraz wprowadziła dzieci w trudny świat finansów. Wytłumaczyła w prosty sposób, że budżet jest ograniczony i nie na wszystko możemy sobie pozwolić. Pokazała jak małe dzieci mogą oszczędzić swoje pierwsze pieniądze. To spotkanie było inspiracją do stworzenia własnych świnek skarbonek, zabawy w sklep i bank. Podczas spotkania Pani księgowej, dzielnie asystował jej syn Kuba, który jest wychowankiem naszej ,,Jedyneczki’’.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY