„Światowy Dzień Czekolady”

„Światowy Dzień Czekolady” - najsłodsze święto w roku w przedszkolu  przy ulicy Armii Krajowej 12 obchodzone było 12 kwietnia.

W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. oglądając film edukacyjny. Dowiedziały się również jak ludzie poznali kakaowce i jak z rozgniatanych ziaren mieszanych z miodem i korzeniami powstała czekolada. Z wielką uwagą słuchały również opowiadania pt: „ W czekoladowej krainie” oraz rozwiązywały zagadki. Po  zabawie przy piosence „Chocolate  choco choco” dzieci miały okazję porównać i wypróbować kakao, czekoladę białą, mleczną, gorzką, z bakaliami, orzechami i truskawkową. Dzieci poznały  wartościami odżywcze  tego smakołyku no i również zostały pouczone  , że  czekolada jedzona w nadmiarze, może zaszkodzić. Ten dzień zapewne na długo zapadnie pamięci naszych milusińskich.