(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

PRZEDSZKOLAKI U STRAŻAKÓW

W dniu 18 czerwca przedszkolaki z grup IV, V  Przedszkola Miejskiego przy ulicy Armii Krajowej wybrały się na wycieczkę do Komendy  Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

Dzieci miały niezwykłą okazję  zapoznać się z pracą strażaków, sprzętem , wozami strażackimi i umundurowaniem strażackim, oraz brały udział w  zajęciach multimedialnych pod hasłem Jak należy zapobiegać powstawaniu pożarów Najwięcej  emocji wzbudziło przymierzanie hełmu strażackiego, oraz pokaz zjazdu na rurze do akcji ratowniczej. Dzięki uprzejmości pana strażaka ,wychowankowie zwiedziły muzeum, stanowisko kierowania ,w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach, oraz utrwaliły numer alarmowy – 998. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.  Serdecznie dziękujemy za ich poświęcenie i trud.