Klub Seniora w przedszkolu

Dzieci z Przedszkola Miejskiego w ramach programu ,,Radzyń Podlaski –moja mała ojczyzna’’ miały zaszczyt gościć u siebie twórców ludowych z radzyńskiego klubu seniora ,,Radzyńskie wrzosy’’.

Pan rzeźbiarz opowiedział dzieciom o swojej pasji-rzeźbieniu w drewnie. Przyniósł też ze sobą własnoręcznie zrobione figurki: postacie ludzkie, ptaki, anioły i zwierzęta. Pokazał jakich narzędzi używa swoim rzemiośle. Na oczach dzieci powstał piękny ptak, który pozostał już w naszym przedszkolu. Panie pokazały jak zrobić ozdoby za pomocą szydełka oraz piękne kwiaty z bibuły. Podzieliły się też tradycjami ludowymi naszego regionu związanymi z obchodami Andrzejek. Goście odwiedzili Przedszkolną Izbę Regionalną, gdzie mogli przenieść się w odległe czasy swojego dzieciństwa.