,,Światowy Dzień Kota w Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego’’

Kto z Was organizuje w swoim przedszkolu Dzień Kota?

Jeżeli tego nie robicie to może wato zacząć… bo nie wiem czy wiecie, że głównym celem ustanowienia tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. 16 lutego w przeddzień kociego święta nasze przedszkolaki poznały kocich bohaterów bajek, wysłuchały  ciekawostek  dotyczących tych przemiłych zwierząt, uczyły się w jaki sposób się nimi  opiekować, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są najlepszymi   przyjaciółmi dzieci i dorosłych.