(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

„Od ziarenka do warzywa”

Przedszkole to nie tylko miejsce świetnej zabawy, ale również nauki i nieustającego rozwoju. Dzieci z grupy „Motylki” postanowiły założyć na placu przedszkolnym swój własny ogródek.

Przed rozpoczęciem prac dzieci poznały warunki niezbędne do wzrostu roślin. Z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem przedszkolaki wysiewały i wysadzały warzywa. W naszym ogródku znalazły się m.in. marchewka, rzodkiewka, sałata, cebula czy buraki, znalazło się też miejsce dla kwiatków. Przed nami jeszcze sporo pracy… Czeka nas pielęgnowanie rosnących już roślinpodlewanie,  usuwanie chwastów oraz codzienna obserwacja ich wzrostu. Wszyscy z niecierpliwością czekamy co nam wyrośnie! Bardzo dziękujemy tacie Julki oraz tacie Jasia za przygotowanie podłoża pod naszą uprawę.