(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Festiwal piosenki ekologicznej ,,Tańczymy, śpiewamy bo przyrodę kochamy’’

24 kwietnia 2018 r  w Przedszkolu Filia nr 1 odbył się festiwal piosenki ekologicznej pod hasłem ,,Tańczymy, śpiewamy bo przyrodę kochamy’’.

Celem festiwalu  było upowszechnianie idei ekologicznych w celu wypracowania właściwej postawy, umożliwienie zaprezentowania własnej twórczości, wyzwalanie artystycznych emocji i inspiracji twórczych naturalnym pięknem otaczającego świata. Na tą okazję dzieci z grupy Krasnale przygotowały również krótką inscenizację pt ,,Żyj z przyrodą w zgodzie’’. Było to podsumowanie całego tygodnia pracy z dziećmi, który przebiegał pod kątem tematyki ekologicznej. Przedszkolaki pod okiem swoich wychowawczyń wykonały następujące utwory; Motylki ,,Maszeruje wiosna’’, Dinozaury ,, Moja planeta’’, Krasnale ,,Żyj z przyrodą w zgodzie’’, Misie ,,Ziemia dbajmy o nią’’, ,,Po co nam przyroda’’, Słoneczka ,,Ochroń ziemię’’, ,,Ziemia zielona wyspa’’. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami i dyplomami dla wszystkich uczestników.