(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Przedszkolaki zwiedzają szkołę

Dnia 23.05.2018r. dzieci z grupy „Misie” uczestniczyły w wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Chmielowskiego 5.

Celem ich wizyty było zapoznanie z budynkiem szkolnym oraz atmosferą tam panującą. Z dużym zainteresowaniem, lecz trochę nieśmiało zwiedzały kolejne pomieszczenia szkolne: sale lekcyjne, szatnię, gabinet pielęgniarski, bibliotekę, stołówkę czy świetlicę. Dzieci mogły również wziąć udział w lekcji języka polskiego w klasie I d. Przedszkolaki słuchały opowiadania, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, a co najważniejsze siedziały w szkolnych ławkach. Wielką frajdę sprawiło im pisanie kredą po tablicy. „Misie” pełne wrażeń wróciły do swojego przedszkola. Bez wątpienia poczuły już szkolną atmosferę, dzięki czemu z pewnością będzie im łatwiej przekroczyć szkolny próg pierwszego września.