(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Fascynujący świat pszczół

W dniu 05.06.2018r. dzieci z grupy „Motylki” gościły pana Sławomira Koczkodaja, pszczelarza, który posiada własną pasiekę.

Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały rój pracowitych pszczół. Mogły również obejrzeć plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Gość opowiedział nam o życiu i zwyczajach pszczół, m.in. o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią oraz co produkują. Pan Sławomir zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo płynące z kontaktu z pszczołami. Pszczelarz podkreślił również walory zdrowotne miodu i w tym celu przygotował dzieciom słodką niespodziankę – przedszkolaki mogły spróbować pysznego miodu wielokwiatowego. Przedszkolaki pięknie podziękowały gościowi za wizytę, a pan Sławek wręczył dzieciom Dyplomy Małego Pszczelarza.

Bardzo dziękujemy panu Sławomirowi za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcony czas.