Wizyta przedszkolaków w szkole

Celem wizyty przedszkolaków było zapoznanie  się z budynkiem i pomieszczeniami szkoły,  jak również niwelowanie lęku przed przekroczeniem progu szkolnego.

Dzieci powitała nauczycielka klasy pierwszej. Pokazała przedszkolakom wszystkie najważniejsze miejsca - gabinet dyrektora, stołówkę, szatnię, bibliotekę, gabinet pielęgniarki, kuchnię oraz klasy. Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji klasy pierwszej oraz wysłuchać gry na fletach i śpiewu piosenek w wykonaniu uczniów z klasy  trzeciej. Sześciolatki już teraz zostały zaproszone na kolejne spotkanie w szkole, tym razem ze swoimi rodzicami. Na zakończenie wycieczki
przedszkolaki wręczyły pani nauczycielce, która była naszym przewodnikiem po szkole, własnoręcznie wykonanego Mikołaja. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Już niedługo nasze sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, przekonały się , że w szkole jest bezpiecznie, miło i ciekawie. Bez żadnego lęku przekroczą szkolne mury i poznają nowych  wspaniałych kolegów.