Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Święto Drzewa

Pomysłodawcą Święta Drzewa był sekretarz rolnictwa USA a prywatnie miłośnik przyrody Julius Sterling Morton. W Polsce święto to obchodzone jest od  2002 roku - 10 października. Tego dnia w wielu miastach odbywają się uroczystości w czasie których społecznicy sadzą drzewa.


10 października tego roku przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego na Reja również włączyły się do tej międzynarodowej akcji propagowania idei ochrony przyrody.  Przedszkole udekorowane ozdobnymi konarami drzew zamieniło się w pachnący las, w którym urzędowały skrzaty. Skrzaty przygotowały dla dzieci niespodzianki wśród których znalazły się zagadki i zabawy sensoryczne. Każdy przedszkolak miał możliwość przejść przez leśny tor przeszkód i za pomocą wielu zmysłów poczuć przygotowany w kąciku małego badacza materiał przyrodniczy. Skrzaty odczytały także list od drzew do dzieci, w którym drzewa prosiły o niełamanie gałęzi, nieużywanie ognia w lesie
i zbieranie makulatury (bo jedna tona makulatury to aż 17 drzew!). Dzieci obiecały, spełnić prośbę drzew i wykonały wspólną pracę plastyczną – drzewko przyjaźni. Na koniec zaśpiewano piosenkę „Ekostrażnicy”. To był bardzo emocjonujący i pouczający dzień.