Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Wycieczka do Hołowna

Przedszkolaki z grupy V i VII z Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim przy ul. Reja 2, dnia 11.10.2017 r. uczestniczyły w wycieczce do "Krainy Rumianku"-  Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie.

Na miejscu dzieci uczestniczyły w warsztatach (wykonanie bułeczek oraz mydełek glicerynowych) prowadzonych przez animatorów.
Każdy przedszkolak miał okazję pobawić się mąką i zagnieść ciasto a potem własnoręcznie uformować słodką chałkę. Dzieci dowiedziały się jak dawniej wyglądała praca na wsi, oraz jakimi narzędziami posługiwał sie rolnik.   
Ponadto wielką atrakcją okazał się wyrób glicerynowych mydełek według własnego uznania. Dzieci dobierały barwnik, nutę zapachową oraz kształt mydełka. Choć pogoda nie dopisała i ogniska nie było, to dzieci zostały ugoszczone pieczonymi kiełbaskami i ciepłym kompotem. Po całym dniu pełnym wrażeń, z uśmiechem na twarzy i pięknymi pamiątkami wróciliśmy do przedszkola.