Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"Dzień Marchewki"

„Dzień Marchewki” – takie niezwykłe święto obchodziły 24 października dzieciaki z Przedszkola Miejskiego przy ulicy Reja 2. Tego dnia dzieci z najmłodszej grupy „Motylki” ubrane były w „marchewkowe” kolory.

Celem „Dnia Marchewki” było: przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, na przykładzie marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Przy piosence „Urodziny Marchewki” najmłodsi rozwijali swoje talenty taneczne oraz muzyczne.

W sali przedszkolnej dzieci miały do wykonania zadania, które przygotował dla nich królik „Szaruś”.  Po tańcach i zabawach nie obyło się bez degustacji soku z marchwi i chrupania surowej marchewki. Śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.