Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Obchody Święta drzewa w Filii Nr 2

Co roku 10 października obchodzimy Święto Drzewa. Z tej właśnie okazji w przedszkolu przy ulicy Reja pojawił się gość specjalny -  leśniczy z Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim Pan Tomasz Mirosław.

Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował przedszkolakom swój mundur, opowiedział o swej pracy, lesie i zwyczajach mieszkających w nim zwierząt. Dzieci dowiedziały się, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy na zimę a niektóre zasypiają w sen zimowy. Miały okazję zobaczyć prawdziwą budkę lęgową dla ptaków, a także futro z lisa i daniela. Pan leśniczy udzielał również odpowiedzi na pytania przedszkolaków i ich pań. Na pamiątkę tego miłego spotkania dzieci otrzymały "odblaskowe liski".

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za prezenty a przede wszystkim za pouczającą lekcję o przyrodzie.