Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. To piękna akcja promowana przez SOSW w Radzyniu Podlaskim pod patronatem ONZ.

"Nie zostawiaj nikogo w tyle" - hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z osobami z zespołem downa, w tym dniu wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola założyli skarpetki nie do pary w celu ukazania problemu tych osób. Akcja ta stworzyła okazję do rozmów wyjaśniających wychowankom czym jest brak wiedzy i negatywne stereotypy, które ograniczają możliwości osób z zespołem downa. Pamiętajmy, że oczekiwania i marzenia tych osób są takie same jak reszty społeczeństwa. Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola za włączenie się w akcję.