"WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM - JESTEM TOLERANCYJNY”

Powyższy tytuł to hasło tegorocznych obchodów Dni Autyzmu i Innych Niepełnosprawności organizowanych przez SOSW w Radzyniu Podlaskim pod patronatem starosty Pana Szczepana Niebrzegowskiego.

Wszystkie grupy naszego przedszkola wzięły udział w happeningu „Zaświeć się na niebiesko” podczas którego zostały wypuszczone ogromne ilości niebieskich balonów.
Każde dziecko na znak solidarności z dziećmi dotkniętymi autyzmem przyklejało niebieskie serduszko na wielki transparent z hasłem:"Dołącz do nas sercem".
Przedsięwzięcie te stanowiło doskonałą okazję do uwrażliwienia dzieci na problemy osób dotkniętych autyzmem. Inicjatywa SOSW skłaniała nauczycieli do rozmów wychowawczych i uświadamiania wychowankom. problemów osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy SOSW im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tak pięknym przedsięwzięciu.