KUBUSIE W SĄDZIE

Najstarsza grupa z Przedszkola Miejskiego nr 1 wybrała się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.
Celem wizyty było poznanie zasad funkcjonowania organów sprawiedliwości, dowiedzieć się jakie są skutki łamania prawa oraz w jaki sposób są chronione prawa dzieci w Polsce. Przedszkolaki zobaczyły salę rozpraw, miejsca gdzie zasiadają podczas procesu prokuratorzy, adwokaci i oskarżeni. Z zapartym tchem słuchały Pana Sędziego, który opowiadał na czym polega jego praca. Miały okazję zobaczyć togę oraz insygnia władzy sędziowskiej. Podczas spotkania odegrały krótką scenkę przedstawiającą proces, podczas którego młody sędzia wszystkich uniewinnił.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Anecie Borkowskiej za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.