Koncert pieśni patriotycznej w „Jedyneczce”

„Jedyneczka” w tym roku uczciła Święto Odzyskania Niepodległości koncertem pieśni patriotycznych i ludowych w wykonaniu Koła Regionalnego i „Zagrody Retro” z Białej k. Radzynia.

Dzieci wystąpiły w krótkiej Akademii w której nie zabrakło m.in śpiewania hymnu Polski, wiersza Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.
Mieliśmy okazję posłuchać pieśni patriotycznych : „Wojenko, wojenko”, „My pierwsza brygada”, jak i pieśni ludowych typu: „Czerwone jabłuszko” i wiele innych.
Finałowa pieśń patriotyczna, najbardziej wszystkim znana „Przybyli Ułani pod okienko” była wykonana przez wszystkie dzieci”Jedyneczki” wraz z zaproszonymi gośćmi. Nasz wychowanek przebrany za Ułana, dumnie przybył pod okienko dzięki czemu, dzieci mogły zobaczyć strój Ułana.
Nawiązując do wojska Pani Irena Pawlina-Ochnio przywiozła nam mundur z okresu II wojny światowej, który wzbudził duże zainteresowanie szczególnie wśród chłopców i został uwieczniony na zdjęciach
Składamy serdeczne podziękowania Paniom z Koła Regionalnego i Zagrodzie „Retro” z Białej k. Radzynia za przekazane wartości patriotyczne, kultywowanie kultury ludowej naszego regionu oraz dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń artystycznych.
Dziękujemy rodzicom za przebranie dzieci w piękne stroje ludowe i barwy narodowe oraz wszystkim, którzy pomogli uczcić nam Święto Odzyskania Niepodległości.
Dziękujemy!!!!