Warsztaty leśne

Dnia 28.04.21, w grupie II „Stokrotki” odbyły się warsztaty leśne.

Miały one na celu podsumowanie wiadomości na temat ekologii oraz piękna lasów. Dzieci rozpoznawały rodzaje drzew iglastych i liściastych . Poznały także poszczególne warstwy lasu . Wspólnie ustalone zostały zasady prawidłowego zachowania w lesie. Największą satysfakcją i radością było wykonanie własnego lasu w słoiku. Dzieci ze szczególną uwagą układały warstwy poszczególnego materiału przyrodniczego. Największym sukcesem był efekt końcowy. Budując taką leśną wspólnotę przyczyniamy się do małych zmian, które w przyszłości będą mieć ogromne znaczenie dla naszej planety oraz przyszłych pokoleń.
Szczególne podziękowania dla firmy PSB Mrówka w Radzyniu Podlaskim za przekazanie materiałów do zajęć.