SPOTKANIE Z KOMINIARZEM

W dniu 20 maja 2021 roku grupa ,,Kotki’’ dzięki uprzejmości Państwa Katarzyny i Adriana Piątków -rodziców z grupy- poznała online zawód kominiarza.

Jednym z celów spotkania było uświadomienie dzieciom, że kominiarz jest osobą która może uratować życie. Sprawdzając szczelność przewodów kominowych i prawidłowego działania wentylacji może uchronić przed śmiercią z powodu pożaru lub zatrucia czadem.
Pan Adrian specjalnie dla przedszkolaków nagrał film jak pracuje w terenie. Podczas niego dzieci zobaczyły jak wygląda cały proces czyszczenia komina. Pani Kasia przeprowadziła i nagrała z mężem wywiad podczas którego Pan kominiarz wytłumaczył po co czyści się kominy oraz pokazał narzędzia swojej pracy tj.: drabinę, specjalną szczotkę, sznur, kamerę termowizyjną, która pokazuje stopień zanieczyszczenia komina. Odpowiedział też na pytania wcześniej przygotowane przez dzieci tj.: Czy lubi Pan swój zawód? Czy nie boi się Pan chodzić po dachach? Dlaczego jest Pan brudny? Czy to prawda, że przynosi Pan szczęście? Dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę i nauczyły się wraz z Panią Kasią wierszyka ,,Idzie kominiarz po drabinie’’. Na koniec spotkania dostały kominiarski guzik na szczęście, a w zamian za to podarowały własnoręcznie przygotowane rysunki.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY