Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

NARODOWE CZYTANIE 2021

Dwie najstarsze grupy naszego przedszkola „ Słoneczka „ i „ Misie” dołączyły do jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Nasze przedszkole przygotowało fragment utworu „ Moralność Pani Dulskiej” i przedstawiło scenę z dzieła w krótkiej inscenizacji. W rolach głównych wystąpiły:
Pani Dulska: Agnieszka Kowalczyk i Joanna Lewartowska
Pan Dulski: Bożena Szwaj i Agnieszka Antoniuk
Hesia: Agnieszka Szczepaniuk i Marta Skowron.
Pomimo, że przesłanie "Moralność Pani Dulskiej" jest dla nieco starszego czytelnika "Jedyneczka" odnalazła w utworze G. Zapolskiej ważny morał również dla naszych wychowanków.