Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Wycieczka do Straży Pożarnej.

Od 2000 roku, w drugą sobotę września obchodzony jest Światowy dzień pierwszej pomocy. Święto to ma na celu uświadomienie jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. W związku z tym , nasze cztery grupy przedszkolne wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej, aby nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Dzieci wzięły udział w zajęciach w sali edukacyjnej Ognik, gdzie zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru, do czego służą czujniki dymu i czadu oraz zapoznały się ze sprzętem strażackim. Największą atrakcją była jednak możliwość użycia podręcznego sprzętu gaśniczego i choć przez chwilę poczucia, jak to jest być prawdziwym strażakiem. Wszystkie dzieci zachwycone były wozem strażackim, rurą po której zjeżdżają strażacy i opowiadaniem strażaków o ich trudnym, ale jednocześnie bardzo ciekawym zawodzie.
Od dzisiaj każdy chłopiec z naszego przedszkola chce w przyszłości zostać strażakiem!!!
Składamy serdeczne podziękowania dla strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim za zapoznanie dzieci ze specyfiką ich zawodu i nauczenia podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy nawet już przez przedszkolaków.