„Festiwal piosenki ekologicznej” - śpiewamy na cześć Matki Ziemi.

23 kwietnia w ramach obchodów „ Międzynarodowego Dnia Ziemi” wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na holu w celu zaśpiewania piosenek ekologicznych na cześć Matki Ziemi.

Zanim dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne została wybrana komisja konkursowa. W skład komisji weszli przedstawiciele z każdej grup przedszkolnych.

Grupa „Motylki” śpiewała: „Dinek”, „Sówki”- zaprezentowały się w utworze: „Śmieciu precz”, „Kubusie” swoje umiejętności wokalne pokazały w piosence: „Ziemia planeta cała”, „Biedronki”- „Wielkie sprzątanie” a grupa „Kaczuszek” śpiewała piosenkę : „Ekologia”.

Każdy występ był nagrodzony ogromnymi brawami.

Na koniec nastąpiły obrady komisji konkursowej w celu wytypowania zwycięzcy. Po burzliwych i długich naradach komisja doszła do wniosku, ze zwycięzcami są wszystkie dzieci naszego przedszkola.

Dzień piosenki ekologicznej uczynił nasze przedszkole najbardziej rozśpiewanym miejscem na Ziemi.