Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Wycieczki " Kaczuszek"

Przedszkolaki coraz lepiej orientują się w otaczającym je środowisku - warunkuje to zwiedzanie różnych  miejsc naszego miasta. W ramach zajęć tematycznych dzieci z grupy II " Kaczuszki" placówki przy ulicy Armii Krajowej 12 wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza.Przedszkolaki poznały logo poczty oraz wszystkie tajniki pracy pocztowca jak również poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Podczas odwiedzin dzieci utrwaliły nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za miłą wizytę wręczyły urzędnikom poczty własnoręcznie wykonany upominek. Wycieczka okazała się dla dzieci  bardzo interesująca , wróciły do przedszkola pełne wrażeń.

Kolejna nasza wycieczka to wizyta w Poradni stomatologicznej, w której pracuje mama jednego z wychowanków. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani Mariola powitała nas bardzo serdecznie i zaprosiła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Pokazała dzieciom sprzęt oraz narzędzia, którymi codziennie lekarz stomatolog posługuje się w swojej pracy. Największa frajda dla dzieci była obsługa fotela dentystycznego - podnoszenie i opuszczanie, nalewanie wody do kubeczków, " psikanie" wodą. To była zabawa! Przedszkolaki okazały się bardzo dzielnymi pacjentami, którzy nie boją się usiąść w fotelu dentystycznym. Spotkanie to zrobiło na dzieciach bardzo duże wrażenie. Na koniec spotkania dzieci serdecznie podziękowały za miłe przyjęcie wręczając własnoręcznie wykonany upominek.  Jednak to nie koniec wrażeń. Przy wyjściu każdy przedszkolak otrzymał dyplom i miłą niespodziankę.. Serdecznie dziękujemy Pani Marioli i całemu personelowi Przychodni za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.