Przedszkolaki z Reja "Sprzątają Świat"

„Podaj dalej... drugie życie odpadów" pod takim hasłem przebiegała 23 edycja Sprzątania Świata.

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata".

W dniu 19 września nasze przedszkolaki  z grupy V i VII w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – osiedle domków jednorodzinnych oraz teren przedszkolny. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.

Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek.
Poprzez udział w takiej akcji rozwijana jest potrzeba prawidłowego korzystania z uroków przyrody, bo już nawet dziecko wie, że w czystym środowisku żyje się lepiej. Dbajmy więc o porządek na co dzień, a nie tylko raz w roku.