Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Zabawy badawcze w grupie „Motylki"

W minionym tygodniu zajęcia w grupie „Motylki” związane były z tematyką kosmosu.

Za pomocą zabaw badawczych wykorzystując najprostsze składniki poznaliśmy tajemnice kosmosu. Za pomocą zwykłego balonu udało nam się stworzyć fantastyczną rakietę. Żyłka wędkarska pomogła wykorzystać siłę napędową rakiet. Soda oczyszczana, sól kuchenna i kwasek cytrynowy pozwoliły przygotować chemiczne ”paliwo rakietowe”. Za pomocą słoika i niebiskiej farby zrobiliśmy galaktykę.
Aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach pozwoliło rozwinąć zainteresowania kosmosem na tyle, że dzisiaj „Motylki” z entuzjazmem poinformowały swoich wychowawców, że łazik NASA wylądował na Marsie. Tym nieoczekiwanym , fantastycznym wydarzeniem zakończyliśmy temat kosmosu.