Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

W FILHARMONII

23. 02.21 dzieci z grupy II „STOKROTKI” wybrały sie na wirtualny koncert do filharmonii.

Każde dziecko musiało kupić bilet i zająć odpowiednie miejsce. Z uwagą wysłuchały koncertu orkiestry oraz zapoznały się z brzmieniem różnych instrumentów. Dowiedziały się kim jest dyrygent i z ilu muzyków składa się orkiestra . Dzieci miały możliwość stworzenia własnej przedszkolnej orkiestry i graniu na takich instrumentach jak: talerze perkusyjne, akordeon, werbel, trójkąt, bębenek, grzechotki, marakasy itp. Poznały także gamę C-Dur, na której układały dźwięki na pięciolinii. Poznały historię słynnego kompozytora Fryderyka Chopina oraz wysłuchały jego utworów. Tańczyły do wybranych utworów muzyki klasycznej. Kończąc tydzień o muzyce dzieci wykonały pracę plastyczną. Dzieci z miłą chęcią stwierdziły, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna, co było slychać w przedszkolu.