Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Dzień Dzikiej Przyrody!!!

3 marca obchodzony jest Światowy Dzień Dzikiej Przyrody.

Z tej okazji grupa KOTKI wyruszyła do dalekiej Afryki, aby poznać mieszkające tam zwierzęta. Przed podróżą dzieci starannie się przygotowały: oglądały atlasy przyrodnicze, fotografie dzikich zwierząt i albumy przedstawiające dżunglę, zwłaszcza jej faunę. Poznały znaczenia nowych słów: kontynent, sawanna, Afryka, dżungla. Była też ,, burza mózgów’’, żeby dowiedzieć się co to zdaniem dzieci znaczy dzika przyroda. Na miejscu dalekiej wyprawy przedszkolaki poznały zwyczaje mieszkającej tam ludności. Wraz z tubylcami odtańczyły ,,Taniec ognia’’ i ludowy taniec afrykański. Chłopcy wcielili się w dzikie zwierzęta i podczas zabawy pantomimicznej prezentowali swoje umiejętności. Wspólna zabawa była okazją do stworzenia prac plastycznych i inspiracją do zabaw tematycznych. Zachęciła też dzieci do poznawania świata przyrody nie tylko tej bliskiej, ale i dzikiej, niedostępnej człowiekowi na co dzień. To był wspaniały dzień.