Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

ROBIMY ZAPASY NA ZIMOWE CZASY

Dzieci z Przedszkola Miejskiego przy ulicy Armii Krajowej miały okazję uczestniczyć w niecodziennym zajęciu kiszenia kapusty. Celem spotkania było kultywowanie tradycji ludowych oraz zachęcenie do zdrowego stylu życia.

Kiszenie kapusty to czynność coraz częściej zapominana i niedoceniana, a szkoda gdyż o walorach kiszonej kapusty świadczą bardzo dobre opinie lekarzy i dietetyków. Przedszkolaki miały okazję popróbować kapusty, poznały narzędzia oraz przyprawy potrzebne do jej przygotowania. Śpiewały też pieśni ludowe i brały udział w konkursach. Teraz będą obserwowały proces kiszenia, a kiedy kapusta będzie gotowa przygotują surówkę dla całego przedszkola. Gościem specjalnym była Lidia Mazurek- emerytowana nauczycielka Przedszkola Miejskiego.