Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"ŚWIĘTO DRZEWA"

 Dnia 10 października 2016 roku dzieci z placówki przy ulicy Armii Krajowej 12 świętowały uroczysty "Dzień Drzewa”.         W ramach obchodów tego święta na przedszkolaków czekało wiele niespodzianek, zabaw i działań związanych z drzewem , oraz jego rolą w życiu człowieka i zwierząt. 

Dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnych zabawach ruchowych,  konkursach . Obejrzały inscenizację  pt. " O Dębie, co żołędzie rozdawał " przygotowaną przez  kolegów z grupy II.  Głównym punktem obchodów uroczystości było spotkanie z Panem leśniczym z Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, który przekazał najważniejsze informacje dotyczące drzew, lasów oraz ich mieszkańców. Dzieci  z wielkim zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny pt: „Las i jego mieszkańcy”. Podczas spotkania Pan leśniczy zadawał dzieciom wiele pytań z którymi  świetnie sobie radziły. W nagrodę za uważne słuchanie i wiedzę przedszkolaki otrzymały drobne upominki w formie znaczków odblaskowych w kształcie żubr.

 Dzieciaki podziękowały Panu leśniczemu wręczając podziękowanie  i pamiątkową laurkę.  w tym dniu również każda grupa wiekowa wykonała pracę  plastyczną  „Drzewko  Przyjaźni ”. Uwieńczeniem  obchodów „Święta Drzewa” , było zasadzenie sadzonki wierzby  na placu przedszkolnym.