Kubusie czekają na Święta

W dniu 19 grudnia w grupie KUBUSIE odbyły się zajęcia otwarte pt.: ,,W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę’’.

Dzieci przygotowały dla rodziców krótką część artystyczną i złożyły świąteczne życzenia. Poznały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia tj.: chodzenie z gwiazdą, wystawianie Jasełek,  sianko pod obrusem, dzielenie się opłatkiem, potrawy wigilijne oraz dodatkowy talerz dla nieznajomego wędrowca.

Rodzice pomogli nam w przygotowaniach świątecznych. Wspólne ubraliśmy choinkę, zrobiliśmy łańcuchy z kolorowego papieru. Na koniec, aby tradycji stało się zadość, wszyscy zjedliśmy pyszne kluski z makiem.

DZIECI I PANIE Z GRUPY KUBUSIE życzą wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!