Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Dzień Dziecka w Przedszkolu na Reja

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również nasze przedszkolaki z radością świętowały swój dzień − Dzień Dziecka − na zorganizowanej przez nas zabawie.
Na początku naszego spotkania Pani Dyrektor powitała dzieci i złożyła życzenia z okazji ich święta.

W tym dniu nauczycielki wszystkich grup wiekowych przygotowały wspaniałą niespodziankę - inscenizację „Rzepki”. Gościnnie w naszym przedstawieniu wystąpiły: mama Madzi z grupy II ( Babcia), Pani Patrycja ( Mruczek ), siostra Kuby z grupy V( Kurka) w rolę „Rzepki” wcieliła się Ania R. z grupy V.
 Przedstawienie powstało na podstawie wiersza Juliana Tuwima i tym samym tytule. Zaprezentowały swoje talenty aktorskie i taneczne dostarczając małym odbiorcom wielu radosnych przeżyć. W rolę narratora wcieliła się Pani Kierownik Grażyna Korneszczuk. Udanym pomysłem było włączenie do scenariusza znanych i lubianych piosenek, m.in.:
„ Żono Moja„Żabka”, „Kaczuchy”.
Zadowolone dzieci żywiołowo i spontanicznie reagowały na utwory muzyczne, dobrze się przy tym bawiąc. Widownia była zachwycona, kiedy na scenę wkroczyli dziadek z babcią, którzy brawurowo wykonali taniec wokół rzepki.

Z niesamowitym kunsztem zaprezentowali się: wnuczek, piesek, kotek, kurka, gąska, bocian, żabka i kawka. Barwna gra aktorska, sprawiła, że zgromadzona publiczność dosłownie „pękała ze śmiechu”. W ocenie dzieci wszyscy aktorzy wypadli profesjonalnie. Dzieci doskonale rozpoznały swoje panie w barwnych przebraniach, nagradzając je gromkimi brawami.

Po przedstawieniu w każdej grupie wiekowej odbyły się także liczne quizy, konkursy, zabawy muzyczno – taneczne, zawody zręcznościowo – sportowe
W tym dniu każde dziecko dostało z okazji swojego święta słodkie upominki.
Zabawa była, jak zawsze – UDANA i WESOŁA!  I… PAMIĘTAJCIE  dorośli, ,,wielcy’’ ludzie - warto się starać mieć w sobie coś z dziecka …jak najdłużej!

Życzymy  wszystkim dzieciom,
aby ich dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej!

Magdalena Oleksiej