Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

WYCIECZKA "MISIÓW" DO APTEKI

W piątek 23 listopada br. 6-latki z grupy "Misie" z Przedszkola Miejskiego przy ulicy Reja wybrały się na wycieczkę do radzyńskiej apteki Vita przy ulicy Rynek 10 D.

A to wszystko dzięki uprzejmości pani kierownik Anny Ciok, która już na początku przywitała całą grupę uśmiechem.  Już chwilę po przybyciu dzieci miały zapewnioną atrakcję w formie sprawdzenia swojego wzrostu i wagi na specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu; była to świetna lekcja matematyki, przedszkolaki porównywały, kto jest wyższy, a kto niższy, oraz kto waży mniej, a kto więcej. W dalszej części pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki i jednocześnie przypomniała, że lekarstwa nie służą do zabawy, a ich zażywanie może odbywać się tylko i wyłącznie pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Dodatkowo pani farmaceutka wytłumaczyła swym gościom, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Ponadto dzieci miały okazję poczuć się przez chwilę jak prawdziwy farmaceuta - postawione przed nimi zadanie polegało na wykonaniu zdrowotnego kremu na zamówienie ściśle według receptury z użyciem specjalistycznego sprzętu: moździerza i pistela. To była ogromna frajda dla "Misiów". Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodkie witaminowe upominki, a same również obdarowały wszystkich pracowników kolorowymi kwiatuszkami oraz samodzielnie przygotowanym dyplomem z podziękowaniem.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim pracownikom apteki Vita za poświęconą nam uwagę oraz zdradzenie kilku interesujących tajników odpowiedzialnej pracy farmaceuty.

Renata Tarnowska