Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Przedszkolaki z Reja na wycieczce

Dnia 31 maja dzieci z Przedszkola na Reja wybrały się na wycieczkę do Lublina wraz z wychowawcami.  Celem naszej wycieczki był Teatr im. H.Ch. Andersena, w którym obejrzeliśmy „ Pchłę Szachrajkę” Jana Brzechwy. Wizyta w prawdziwym teatrze była ogromnym przeżyciem dla naszych przedszkolaków.
Po pobycie w teatrze nadszedł czas na zwiedzanie Starego Miasta, dziedzińca Zamku Królewskiego, robienie pamiątkowych zdjęć oraz posiłek.

Następnym punktem naszej wycieczki było Mini Zoo w Leonowie. Pan przewodnik oprowadził nas po zoo, zapoznając dzieci ze wszystkimi jego mieszkańcami. Poznaliśmy min. świnki wietnamskie, kozy, strusie emu, strusie afrykańskie, kaczki, konie, kangura, oraz gęsi i łabędzie. Przedszkolakom ogromną frajdę sprawiło karmienie strusi i kóz. Następną atrakcją był dmuchany pałac- zjeżdżalnia, a w nim piłki. Dzieci uradowane bawiły się świetnie. Na zakończenie wycieczki dzieci zmęczone, ale zadowolone z apetytem zjadły podwieczorek. Przedszkolakom bardzo podobała się wycieczka, a szczególnie wizyta w Leonowie, z pewnością chciałyby jeszcze raz taką przygodę.

Magdalena Oleksiej