Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Przedszkolaki z Reja poznają zawody.

Jednym z celów edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania pracą ludzi różnych zawodów.

Tym razem dzieci z grupy VII udały się z wizytą do Zakładu Zegarmistrzowskiego mieszczącego się przy ulicy Warszawskiej. Celem wizyty było poznanie ginącego już zawodu zegarmistrza. Dzieci zostały bardzo gorąco i serdecznie przyjęte przez gospodarza zakładu. Zegarmistrz w interesujący sposób opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca. Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć różne rodzaje zegarów, poznać ich działanie. Obejrzały również narzędzia, którymi naprawia się zegary. Chętne dzieci  zadawały pytania, dzięki czemu mogły poszerzyć swoją wiedzę. To była bardzo ciekawa wizyta. W imieniu dzieci dziękujemy za wspaniałe przyjęcie przedszkolaków z zakładzie.

Kolejnym zawodem, któremu bliżej przyjrzały się nasze przedszkolaki był zawód fryzjera. Dlatego dzieci z grupy VII z naszego przedszkola odwiedziły pobliski salon fryzjerski „ Bella” mieszczący się na ulicy Kochanowskiego. Celem naszej wizyty było poznanie zawodu fryzjera, wyposażenie i funkcjonowanie salonu. Pani Joanna właścicielka salonu opowiedziała dzieciom na temat najnowszych fryzur oraz podkreśliła konieczność dbania o włosy. Niezapomnianym przeżyciem było siadanie na fotelu i przeglądanie się w dużym lustrze. Chętne dziewczynki wyszły uczesane w piękne warkoczyki.  Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Wycieczka do salonu fryzjerskiego sprawiła przedszkolakom radość i dostarczyła im wiele wiadomości i doświadczeń, – co ważne – nie tylko dziewczynkom, ale również chłopcom. Bo to zwłaszcza oni po powrocie do przedszkola idealnie odzwierciedlali pracę fryzjera podczas zabawy w naszym kąciku fryzjerskim. Na zakończenie naszego spotkania wręczyliśmy Pani Joannie mały upominek od dzieci , a wszystkie przedszkolaki otrzymały słodki upominek.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie właścicielce salonu „Bella” za wspaniałe spotkanie i za zaproszenie naszych przedszkolaków do swojego salonu.